Новини конкурсу

08.07.2016

Завершився XIII…

Завершил свою работу тринадцатый международный пленер… >>>
15.03.2016

Учасників конкурсу…

Конкурсантів запрошено на XIII міжнародний Пленер в Нова… >>>

alteraTv1616

ri16x16

Історія конкурсу

 1PT-53

Безкоровайна Світлана
На жовтому фоні
60х50. Полотно, олія.

 

2PZ-35

Багута Катерина
Дніпро
70х90. Полотно, олія.

 

2PZ-40

Мельник Ігор
Місяць
60х80
Полотно, олія, акрил.

 

1PT-19

Мисяк Ростислав
Знову осінь
30х20. Полотно, олія.

 

2PZ-53

Лепеха Тетяна
Coolness
56х76. Папір,
багатошарова акварель.

 

4CK-18

Чупріяновська Вікторія
Чи це - Ваш Бог?!
60х40. Полотно, олія.

 

5NU-27

Носик Наталія
Спокуса
40х30. Полотно, олія.

Всеукраїнський Конкурс молодих художників започатковано Порталом "Мистецтво в Україні" 01 лютого 2011 року з ініціативи директора компанії "E&K" Сергія Калінчука.

Осноною метою започаткування такого проекту було бажання допомогти молодим художникам зреалізувати себе як творчу особистість та познайомити зі своєю творчістю широкий загал, як в Україні, так і, можливо, за її межами.

Головним завданням Конкурсу є виявлення молодих талантів, популяризація творчості, стимулювання до створення нових робіт і підвищення майстерності молодих, віком від 16 до 30 років, художників.

За предмет Головного призу конкурсу було обрано один з основних, для художника, інструментів діяльності, та один із символів творчості – палітру. Робота над розробкою варіантів призу велась понад п’ять місяців з залученням відомих художників та дизайнерів. За основу було прийнято пропозицію Заслуженого художника України, члена Національної Спілки художників України з 1980 року, В’ячеслава Дудіна – виготовлення Головного призу з кришталю найвищої якості. Остаточно, ініціативною групою, було вирішено прийняти та допустити до виробництва варіант Головного призу за ідеєю та макетом С. Калінчука, дизайну та художнього оформлення В. Дудіна, матеріал для виробництва - кришталь найвищої якості, надпис золотом.

Так з’явилась назва конкурсу – Всеукраїнський Конкурс молодих художників «Кришталева Палітра».

Виготовлення Головного призу було замовлено в творчій виробничій майстерні Заслуженого художника України В. Дудіна.
(З описом Головного призу можна ознайомитись тут)

При проведенні Першого конкурсу молодих художників (2011 р.) до Оргкомітету було надіслано понад 180 робіт 70 молодих авторів. Оргкомітетом було відібрано та допущено до участі в конкурсі 126 робіт, 53 авторів. Конкурсні роботи було розподілено по дев’яти номінаціях.

Учасники конкурсу представляли більшість регіонів України та різноплановий професійний склад.

Переможцем Першого конкурсу та володарем «Кришталевої Палітри-2011» стала Дубовик Катерина з м. Дніпропетровськ (робота «Пралі»), друге місце в конкурсі здобула робота «Спокуса» Мельникової Анастасії з м. Київ, третє місце – робота «Людина натовпу» Голинського Олександра з м. Сімферополь. Дипломами Конкурсу нагороджено 12 авторів.

По завершенню Першого конкурсу (кінець 2011 року), враховуючи зацікавленість аудиторії (роботи за час проведення конкурсу було переглянуто понад тринадцятьма тисячами відвідувачів сайту, отримано близько 200 коментарів до робіт), активну участь відвідувачів в On-Line голосуванні (понад п’ять тисяч осіб), та численні відгуки, а, також, той факт, що іншого майданчика в Україні, де молоді художники мали б змогу познайомити широку аудиторію зі своєю творчістю, було прийнято рішення про щорічне проведення цього заходу, аби ті, молоді художники, які тільки ступають на цей нелегкий шлях - шлях творення прекрасного - мали можливість заявити про себе.

 

Другий Всеукраїнський конкурс молодих художників на кращу роботу року було оголошено на початку 2012 року.

Про своє бажання прийняти участь у конкурсі заявили вже 170 авторів, які надіслали на розгляд Оргкомітету понад 420 робіт.

До участі у конкурсі було допущено 365 робіт, 136 авторів. Це, майже, втричі більше, ніж у попередньому, Першому конкурсі, що стало свідченням зростання авторитету конкурсу, та бажанням молодих художників показати свою творчість широкому загалу. Розширився діапазон регіонального представництва, зріс професійний та творчий склад учасників. В порівнянні з 2011 роком серед учасників зросла кількість осіб, які закінчили спеціалізовані учбові заклади (художні ВУЗи, училища, школи), або навчались в них. Серед учасників декілька осіб – члени молодіжного об’єднання Національної Спілки художників України.

Зросла і зацікавленість до ознайомлення з конкурсними роботами та учасниками конкурсу відвідувачів сайту. За час проведення ознайомлення з конкурсними роботами (серпень-жовтень 2012р.) їх подивились вже більше, ніж тридцять дві тисячі користувачів Інтернету, до робіт подано понад 700 коментарів. В On-Line голосуванні прийняли участь понад  десять тисяч осіб.

На заключній виставці конкурсних робіт, що проводилась в Арт-центрі Я.Гретера у грудні місяці 2012 року, було представлено 36 робіт – фіналістів, в восьми номінаціях.

Під час проведення виставки конкурсних робіт її відвідало майже 900 осіб, що свідчить про інтерес до творчості молодих художників, бажання познайомитись з нинішнім станом мистецтва та сучасними поглядами молодих митців на оточуючу дійсність.

Переможцем Другого конкурсу та володарем «Кришталевої Палітри-2012» стала Лютко Лілія з м. Київ (робота «Еврістика»), друге місце в конкурсі здобула робота «Ніч на Івана Купала» Колодія Василя з м. Львів, третє місце – робота «Бабуся» Манзюк Тетяни з м. Одеса. Дипломами Конкурсу нагороджено 9 авторів.

Безперечним здобутком організатори вважають те, що до конкурсантів та їх робіт проявлена зацікавленість за кордонами України.
Так, через сайт конкурсу один з минулорічних (2011р.) Дипломантів конкурсу був запрошений та приймав участь у Parallax Art Fair: October 2012 London в Лондоні.

 

Третій Всеукраїнський конкурс молодих художників на кращу роботу року було оголошено 01 лютого і завершено 19 грудня 2013 року.

До Оргкомітету надійшло понад 420 робіт від більше як 170 авторів. До участі у конкурсі допущено 374 роботи, 133 авторів. За серпень-жовтень місяці конкурсні роботи переглянули майже сорок тисяч користувачів Інтернету. В голосуванні прийняли участь більше чотирнадцяти тисяч осіб, що на 30% більше ніж у минулому (2012) році.

На заключній виставці конкурсних робіт, що пройшли, за результатами голосування відвідувачів сайту, до фінальної частини конкурсу, яка проводилась з 05 по 19 грудня 2013 року в Арт-центрі Я.Гретера, було представлено тридцять чотири конкурсних роботи та п'ятнадцять робіт поза конкурсом. Виставку відвідало більше тисячі осіб.

Переможцем Третього конкурсу та володарем «Кришталевої Палітри-2013» стала Бондаренко Магдалина з м. Донецьк (робота «Художня майстерня»), друге місце в конкурсі розділили між собою роботи «Протистояння Білобога і Чорнобога» Горянського Вадима з м. Богуслав, Київської обл. та «Сфера» Кривопішиної Марії з м. Київ, третє місце – роботи «Знову осінь» Мисяка Ростислава з с. Кибинці, Полтавської обл. та «Спека» Дмитрука Віталія з м. Київ. Дипломами Конкурсу нагороджено 13 авторів, чотири роботи відмічені цінними подарунками.

Всі роботи, що проходили до третього, заключного етапу конкурсів та представлялись на підсумкових виставках, оцінювались професійним журі до участі в якому запрошувались відомі українські художники, мистецтвознавці, галеристи, представники громадськості. В 2013 році Почесним членом журі конкурсу став відомий американський художник українського походження Олег Радван, який високо оцінив сам факт проведення такого конкурсу та роботи, що пройшли до заключного етапу і були представлені на виставці.

 

Четвертий Всеукраїнський конкурс молодих художників на кращу роботу року проходив з лютого по грудень місяці і завершився 16 грудня 2014 року.

До Оргкомітету надійшло 412 робіт від більше як 160 авторів. До участі у конкурсі допущено 345 робіт, 152 авторів. За серпень-жовтень конкурсні роботи переглянули понад тридцять п'ять тисяч користувачів Інтернету. В голосуванні прийняли участь більше чотирнадцяти тисяч осіб.

На заключній виставці конкурсних робіт, що пройшли, за результатами голосування відвідувачів сайту, до фінальної частини конкурсу, яка проводилась з 03 по 16 грудня2014 року в Музеї гетьманства, було представлено сорок чотири конкурсних роботи та сімнадцять робіт поза конкурсом. Виставку відвідало більше дев'ятисот осіб.

Переможцем Четвертого конкурсу та володарем «Кришталевої Палітри-2014» стала Штепура Олена з м. Київ (робота «Мить»), друге місце в конкурсі розділили між собою роботи «Тривога» Склярської Ольги (м. Київ), та "Епоха київського конструктивізму (триптих)" Гібетінгер Ілони (м.  Київ), третє місце – роботи "Перед дзеркалом" Поліщук Владислави (м. Одеса) та "Відносність сприйняття" Гусарової Анни та Оніпченко Аліси (м. Київ). Дипломами Конкурсу нагороджено 15 авторів, три роботи відмічені цінними подарунками від наших партнерів.

Проведення конкурсів висвітлювалось в багатьох друкованих засобах масової інформації, на радіо, телебаченні та новинними Інтернет - ресурсами.

З декількома фіналістами Інтернет телеканал Altera.tv створив спеціальні передачі про їх творчість, плани, задуми.

Гран - Прі зберігається:

gr_pr2011 gr_pr2012 gr_pr2013 gr_pr2014.
«Кришталева Палітра-2011»
у Дубовик Катерини
м. Дніпропетровськ
«Кришталева Палітра-2012»
у Лютко Лілії
м. Київ
«Кришталева Палітра-2013»
у Бондаренко Магдалини
м. Донецьк

«Кришталева Палітра-2014»
у Штепури Олени
м.Київ

       
/

Проект реалізований завдяки підтримці компанії E&K Ltd.

© 2011 Artes.in.ua - Мистецтво в Україні. Всі права захищені.